За techko.net

Ниеден предизвик преголем. Ниеден детал премал.

Дадете му слобода на вашиот бизнис да лета високо, со употреба на најновите технологии. Изградете ВЕБ СТРАНА за вашиот бизнис, која ќе работи напорно, како што работете вие. Нудиме услуги базирани на доверба, како комплетно решение на електронска-трговија, веб-продавници, развој на веб страни, графички дизајн, веб хостинг и регистрација на домени, оптимизација за пребарувачите (google, bing, yahoo…) како и многу други ИТ услуги. Ние во techko.net, веруваме дека веб страните се многу важна алатка во исполнувањето на деловните цели на секој бизнис.

Ние ја гледаме вашата организација од нова, освежувачка перспектива, обидувајќи се да ја разбереме пошироката слика за тоа каде се наоѓате и која е вашата визија за напредок. Ги поставуваме вистинските прашања, за да ви помогнеме да имате прегледност и фокус. Со користење на нашата опширна експертиза во делот од маркетинг, дизајн и технологија, заедно со комбинирање на паметна оптимизација за пребарувачите, стратегија и дизајн на бренд, изградуваме маркетиншка платформа која ќе ги исполни вашите организациски цели.

Професионални услуги за развој на Веб Страни

Знаеме дека не можете целото ваше време и пари да го трошите на вашата следна веб страна и затоа усовршивме процес кој резултира со намалени трошоци и брз развој за професионални веб страни. Нашите страни се рачно изработени, за подобрување на репутацијата и градење на довербата, а се лесни за оддржување и подобрување. Разликата во користењето на нашите услуги е тоа што ќе ви зачуваме илјадници долари, истовремено обезбедувајќи ве со дизајн од висока бизнис класа и маркетиншко знаење, кое ви е потребно за задоволување на вашите деловни цели.

Главна Цел

Основната цел на techko.net е да им помогне на организациите, самоуверено да привлечат постојан прилив на идеални посетители и истите да ги претвори во плаќачки клиенти. Ова го правиме со развивање на веб страни кои ја раскажуваат својата приказна, ја пренесуваат својата уникатна вредност и го зајакнуват вашиот углед онлјан. Ги градиме нашите веб страни, како високо-перформансни маркетиншки машини, кои се поврзуваат со целната група на клиенти.

 

Услуги

Ние сме специјализирани во развој на Magento и Wordpress веб страни

eТрговија

eТрговијата е еден од најважните аспекти кој произлегол од интернетот. Им овозможува на потрошувачите да вршат електронска размена на продукти и услуги без препреки. Во 2012 год, преку-граничните продажби во елетронска трговија достигнале 300 билиони US$, додека глобалната онлајн трговија во 2015 год, се очекува да се искачи до 1.4 трилиони US$.

Дозволете ни да ви помогнеме да земете парче од овој колач. Ја имате нашата поддршка, почнувајќи од проценка на вашите потреби, до поздравување на вашите први клиенти, па и понатаму.

Magento

Magento е НАЈПОПУЛАРНА CMS платформа за еТрговија. Затоа и најголемите светски брендови, вклучувајќи ги: Samsung, Nike, Nestle Nespresso, Fort, Lenovo, Fox Connect, Olympus, Men’s Health, Vizio и многу други големи компании го користат Magento како платформа за своите електронски продавници. Овој тренд го следат и милиони средни и мали компании низ светот. 

Со нашата стручна помош, вашата Magento електронска-продавница ќе ве издигне на исто ниво со најголемите брендови. Ние обезбедиме решение клуч на рака.

WordPress

WordPress e CMS платформа и се користи од милиони компании низ светот. WordPress е нај SEO оптимизирана CMS платформа, што го прави многу примамлив за пребарувачите. WordPress е развиен со безбедноста во прв план и затоа е најбезбедна CMS платформа. Една петина од сите веб страни се изградени врз основа на него. 

Дозволете ни да ви ја изградиме Најатрактивната, Најбезбедната и Најдобро SEO оптимизирана веб страна, со која ќе се гордеете.

HTML5 И CSS3

Секој бизнис може да се претстави во глобалниот маркет, само преку веб страна. HTML5 и CSS3 се најновите и најдобрите технологии кои помагаат во градњето на добро дефинирана веб страна. Секоја од овие технологии, има многу корисни и напредни  особини, кои секогаш ги комбинираме заедно, за да креираме веб страници со семантична точност. 

Со користење на најновите технологии и нашето долгодишно искуство, на нашите клиенти им го обезбедуваме најдоброто од најдоброто.

 

Портфолио

Дел од нашите најнови Magento и WordPress проекти.

 

Главни Вредности

БИЗНИС-ФОКУСИРАЊЕ

Секоја маркетиншка стратегија, веб-особина, дизајн и техничка одлука има за цел да им помогне на нашите клиенти да привлечат повеќе идеални посетители, да се подобри нивниот углед и да се придвижува нивната мисија напред.

ЕКСТАТИЧНИ КЛИЕНТИ

Нашите клиенти се нашите најголеми поддржувачи и на крајот од секој проект, стануваат екстремно, големи фанови на нашите услуги. Работиме како тим за да се направи оваа реалност со секоја интеракција.

ФОКУСИРАНИ НА РЕШЕНИЈА

Пронаоѓаме решенија за потенцијалните проблематични прашања кои можат да произлезат и работиме ефикасно, креативно и проактивно, за да ги решиме проблемите кога (и ако) се појават.

ТИМСКИ-ОРИЕНТИРАНИ

Секогаш се однесуваме едни кон други и со нашите клиенти, со љубезност, интегиртет и почитвање. Сите членови на тимот придонесуваат за подобрување и унапредување на нашиот процес на испорака на услуги.

БЛАГОДАРНОСТ И КОМУНИКАЦИЈА

Ги славиме нашите победи и одделуваме време да дадеме пофалби, додека нашите членови ги демонстрираат основните вредности едни со други, клиентите и стратешките партнери. Редовно се состануваме за прегледи и планирање, си благодариме едни на други и ги прославуваме победите.

Искрено отворени.

ТРАНСПАРЕНТНА КОМУНИКАЦИЈА

Ги држиме линиите на комуникација ширум отворени и реципорични. Ќе бидете информирани и во контрола од отпочнувањето до прегледот на проектот и пошироко. Мислиме дека тоа е клучно за среќна, продуктивна врска и најдобри резултати.

ВАШИОТ ПРОЕКТ МЕНАЏЕР

Вашиот проект менаџер е вашата директна линија до techko.net, осигурувајќи дека секогаш ќе знаете што се случува, што е следно и што ни треба од вас. Експерт за гаснење на пожар (и подметнување на пожар, понекогаш). Просперитетен партнерски екосистем.

ИЗГРАДБА ЗА ПРОШИРУВАЊЕ

Секој проект има свои сопствени цели и визија. Без оглед на вашите проектни барања, нашата голема мрежа на стратези, креативци и технолошки специјалисти се секогаш желни да соработуваат. Знаеме дека е од голема корист да се знаат правите луѓе.

 
 

 

Контактирајте Не

 e-mail: contact@techko.net
tel: +389 71 27 07 02 or +389 33 27 07 02

Вашето име (задолжително)

Вашиот Email (задолжително)

Наслов

Порака

 Локација

Facebook

 

Бесплатна Проценка

Сакам...
 Нова веб страна Подобрување на моментална веб страна

Кое е вашето сегашно (или преферирано) име за домен

Кои од основните особености ќе ви бидат потребни за вашата страна?
 Онлајн плаќање Систем за менаџирање на податоци (CMS) Менаџирање со персоналот Количка за шопинг Претплатничка форма за весник Мобилна верзија Блог / Статии за новости Систем за настани и резервирање

Дополнителни услуги
 Регистрација на домен Авторски права / Развој на содржина Маркетинг со пребарувачи (Оптимизирање на пребарувач, клучни зборови...) Дизајн на лого е-mail маркетинг Хостинг на веб страна и e-mail Социјални медиуми (фејсбук, твитер...)

Колкав е вашиот предвиден буџет

Дополнителни информации кои сакате да ни ги кажете?

Вашето име

Име на вашата компанија

Вашиот Email

Телефонски број

CLOSE
CLOSE